Apocalyptica gwiazdą festiwalu Drums Fusion w Bydgoszczy

drumsapocalyptica1200x628
Kolejną gwiazdą tegorocznego DRUMS FUSION jest grupa Apocalyptica z Mikko Sirénem na bębnach! Zespół zagra 2 czerwca 2018 w sercu Bydgoszczy – na Wyspie Młyńskie.

To będzie niesamowite, muzyczne widowisko, na otoczonej falami rzeki Brdy, Wyspie Młyńskiej. W czerwcową noc wystąpi tam fiński zespół Apocalyptica, który zasłynął na całym świecie, jako nowatorski kwartet wiolonczelowy grający własne wersje utworów heavy-metalowego zespołu Metallica. Bydgoszcz znalazła się na szlaku najnowszego tour’u koncertowego grupy. Apocalyptica zagra na festiwalu perkusyjnym Drums Fusion w pełnym składzie, obejmującym także perkusistę Mikko Sirena.

APOCALYPTICA zadebiutowała w 1996 roku albumem „Plays Metallica by Four Cellos”. Od tego momentu, tworzone przez nich instrumentalne opery rockowe z wiolonczelą w roli głównej, zmieniły krajobraz muzyki heavy metalowej na długie lata. „Plays Metallica By Four Cellos” było objawieniem, nowym podejściem do hitów największego metalowego zespołu. APOCALYPTICA stworzyła w ten sposób własny gatunek muzyczny i położyła fundamenty pod karierę, która trwa od dwóch dekad, z milionami sprzedanych płyt i setkami koncertów na całym świecie.

W następnych latach grupa systematycznie poszerzała spektrum swojej twórczości. Na przykład album “7th Symphony” zawierał już własne kompozycje, sięgające do poetyki muzyki symfonicznej. Na innych płytach Apocalyptici śpiewało gościnnie wielu znakomitych wokalistów i pojawiały się covery innych gwiazd heavy-metalu.

Również gościnnie, w nagraniach Apocalyptici zabrzmiała dwukrotnie perkusja członka zespołu Slayer – Dave’a Lombardo, który był gościem specjalnym Drums Fusion 2016. W tym samym, 2016 roku Apocalyptica podsumowała dwie dekady swojego istnienia albumem obejmującym zremasterowane wersje pierwszej płyty oraz 3 bonusowe utwory.

Zespół tworzą dziś czterej stali członkowie: trzej wiolonczeliści, absolwenci Sibelius-Akatemia w Helsinkach: Eicca Toppinen (od 1993), Paavo Lötjönen (od 1993) i Perttu Kivilaakso (od 1995) oraz perkusista Mikko Sirén (od 2003). Od 2014 roku Apocalyptica współpracuje z byłym wokalistą formacji Scars on Broadway – Frankym Perezem, który pełni funkcję muzyka sesyjnego i koncertowego.

Koncert odbędzie się 2 czerwca 2018 na Wyspie Młyńskiej w centrum Bydgoszczy.

Bilety dostępne w trzech wariantach cenowych:
120 zł – Amfiteatr (siedzące)
75 zł – Sektor I (stojące)
45 zł – Sektor II (stojące)

Advertisements